Iedzīvotāji tuvāko mēnešu laikā plāno iegādāties apģērbu un labiekārtot mājokļus; šovasar ceļos galvenokārt pa Latviju

26.04.2021

Veicot Latvijas iedzīvotāju aptauju, “Holm Bank Latvia” noskaidroja, ka tuvāko trīs mēnešu laikā 44% cilvēku naudu plāno tērēt par nelieliem pirkumiem, piemēram, iegādājoties apģērbu un apavus,  savukārt 37% iecerējuši ieguldīt līdzekļus mājokļa labiekārtošanai.

“Pēdējo mēnešu laikā vērojamas nozīmīgas izmaiņas Latvijas iedzīvotāju paradumos, kad arvien lielāku pieprasījumu piedzīvo patēriņa kredīts, par mērķi norādot mājokļa labiekārtošanu un nelielu remontdarbu veikšanu, kā arī sadzīves tehnikas iegādi, kas nozīmē, ka mājsēdes dēļ, cilvēki vēlas atrasties kvalitatīvākā vidē,” saka “Holm Bank Latvia” kredītproduktu attīstības vadītājs Mārtiņš Striška. To pierāda arī iedzīvotāju aptauja, kur mājokļa uzlabošana norādīta kā otra populārākā atbilde, tāpat arī cilvēki plāno veikt vasarnīcu uzlabošanu, tādējādi var secināt, ka tieši ieguldījumi īpašumos ir visbiežākā respondentu izvēle.

Vēl arvien samērā liels iedzīvotāju skaits seko līdzi jaunākajām tehnoloģijām, ko vēlas iegādāties līdzko tās parādās tirgū. Aptaujas dati rāda, ka 14% cilvēku tuvāko mēnešu laikā plāno tērēt naudu dažādām tehnoloģiskām iekārtām, piemēram, TV, mobilajiem telefoniem, klēpjdatoriem, utt.

Latvijas iedzīvotājiem jau vēsturiski dārzkopība, koku un dzīvžogu apgriešana, pagalmu sakopšana vienmēr bijusi ļoti būtiska. Darbus vēl aktualizē pavasara iestāšanās, jo 22% respondentu norādīja, ka tuvākajos mēnešos vairāk līdzekļu ieguldīs dārzkopības un pagalma uzkopšanas darbiem.

Ilgstošā neskaidrība par ceļošanas ierobežojumiem radījusi situāciju, kad biežāk iedzīvotāji vēlas brīvdienas pavadīt Latvijā nevis doties uz ārvalstīm. Saskaņā ar aptaujas datiem 20% respondentu apgalvo, ka ceļot plāno Latvijā un tikai 8% brauks uz ārzemēm. "Šis rezultāts, ņemot vērā daudzos ierobežojumus un prasības attiecībā uz nepieciešamību pēc pārbaudēm un uzturēšanos pašizolācijā pēc atgriešanās no ārzemēm, šķiet saprotams, kad cilvēki ir nolēmuši atpūsties šeit, Latvijā, nevis doties īsos vai garos ārzemju braucienos," saka M. Striška.

Neskatoties uz izaicinošo laiku saistībā ar pandēmiju, 7% respondentu sacījuši, ka plāno ieguldīt naudu jauna īpašuma iegādei.

Iedzīvotāju aptauju pēc “Holm Bank Latvija” pasūtījuma veica pētījumu kompānija “Norstat”. Tajā piedalījās 1004 respondenti, 2021.gada marta beigās un aprīļa sākumā. Respondentiem bija iespēja izvēlēties trīs atbildes no piedāvātajām.

Par Holm Bank Latvia SIA

Holm Bank Latvia SIA ir meitas uzņēmums Igaunijas kredītiestādei Holm Bank AS. Uzņēmums piedāvā Latvijas iedzīvotājiem patēriņa kreditēšanas pakalpojumus, bet nav kredītiestāde.

Šī ir patērētāju kreditēšanas pakalpojuma sniedzēja Holm Bank Latvia SIA mājas lapa. Pirms jebkura līguma noslēgšanas lūdzam iepazīsties ar attiecīgā pakalpojuma nosacījumiem un ja nepieciešams, konsultējies ar speciālistu. * Norādām, ka Holm Bank Latvia SIA ir patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzējs, nevis kredītiestāde.
© 2023. Holm Bank Latvia SIA