04.12.2023

Idejas budžetam draudzīgām Ziemassvētku dāvanām

Idejas budžetam draudzīgām Ziemassvētku dāvanām

Straujiem soļiem tuvojoties svētku drudzim, daudzi no mums satraukti sākuši domāt par savlaicīgu Ziemassvētku dāvanu sagādi saviem mīļajiem. Dāvanu pirkšana katru gadu neizbēgami saistās ar zināmu stresa devu, jo tas uzliek visai nopietnu slogu budžetam un finanšu plānošanai.

Lai palīdzētu Tev pirmssvētku iepirkšanās trakumā saglabāt veselo saprātu, kā arī, lai saudzētu Tavu bankas kontu, esam apkopojuši dažus praktiskus ieteikumus, kurus likt lietā, iegādājoties svētku dāvanas saviem draugiem un ģimenes locekļiem.

Budžets, budžets, budžets

Viss sākas ar rūpīgu un pārdomātu finanšu plānošanu. Nosaki, cik daudz naudas esi gatavs šogad atvēlēt dāvanu iegādei, sastādi budžetu un pieturies pie tā, tādējādi izvairoties no pārtērēšanās! Budžeta sastādīšanā Tev noteikti varētu palīdzēt arī dāvanu saņēmēju saraksts – uzliec uz papīra visu to cilvēku vārdus, kurus vēlies šogad apdāvināt! Pārbaudi šo sarakstu vairākkārt, prioritizējot svarīgākos dāvanu saņēmējus tajā.

Kad esi izlēmis, kuri no Taviem draugiem un ģimenes locekļiem šogad ir uzvedušies gana labi, lai saņemtu svētku dāvanas, nevis žagarus, Tu jau noteikti zināsi, kas ir tas, ko katrs no viņiem visvairāk vēlētos saņemt. Salīdzini cenas dažādos veikalos, izmantojot atlaides un dažādus īpašos svētku piedāvājumus! Noteikti nekrīti pirmā piedāvājuma slazdā – izvērtē, kurš no tiem visiem ir Tavu tēriņu vērts.

Laiks iemēģināt rokdarbus un radošumu

Pašu rokām darinātas dāvanas parasti ir visīpašākās. Varbūt šogad, veikalu plauktu tukšošana ir jāiemaina pret ko radošāku? Kā būtu ar rokdarbu iemēģināšanu? Tas nebūt nenozīmē, ka Tev jāķeras pie adīšanas, tamborēšanas vai māla bļodiņu pašrocīgas lipināšanas. Paštaisīta dāvana var būt arī fotokalendārs, kas visa nākamā gada garumā ļautu atskatīties uz aizvadītā gada priecīgākajiem mirkļiem.

Tā var būt arī pašu rokām gatavota aromātiskā svece, pašcepti cepumi vai īpaši pārdomāts un izplānots pārgājiena maršruts, kuru uzdāvināt kādam no tuvākajiem. Varbūt tā ir vasaras pļavā salasīta zāļu tēja? Iespēju ir daudz. Atliek tikai likt lietā īpašo superspēju, kas dota katram no mums – radošumu.

Slepenais rūķis

Viens no populārākajiem un maciņam draudzīgākajiem svētku apdāvināšanas veidiem gadu no gada ir slepenā draudziņa jeb slepenā rūķa koncepts. Tas ir lielisks veids, kā samazināt kopējo dāvanu skaitu, turklāt šī pieeja ļauj fokusēties uz vienu apdāvināmo, tādējādi dāvanu sagādi padarot vēl jo pārdomātāku un īpašāku.

Parasti slepenie rūķi tiek izvēlēti izlozes kārtībā un dāvinātāja identitāte sākotnēji nemaz netiek atklāta, paturot to noslēpumā līdz pat pašam svētku vakaram. Mazliet intrigas svētku gaidīšanas noskaņās.

Kopīgas emocijas un pieredze nevajadzīgu krāmu vietā

Lai ierobežotu nevajadzīgus tēriņus un nogurdinošu vazāšanos pa lielveikaliem, ierosini saviem draugiem un ģimenes locekļiem mest pie malas dāvanu sagādi pavisam, tā vietā kopīgi izplānojot un piedzīvojot dažādas pieredzes un emocijas. Noorganizējiet eglīšu rotājumu izgatavošanas meistarklasi vai arī dodieties kopīgā Ziemassvētku eglītes medīšanas pasākumā. Noorganizējiet kopīgu pirts rituālu vai vēl labāk – vienojieties, ka šogad nevajadzīgu krāmu pirkšanas vietā savāksiet līdzekļus, kurus ziedot kādai īpašai svētku labdarības akcijai.

Holm šogad nolēmis pievienoties Bērnu slimnīcas fonda labdarības akcijas “Eņģeļi pār Latviju” atbalstītāju pulkam, kuras mērķis ir palīdzēt 264 bērniem visā Latvijā. Aicinām arī Tevi piemērīt eņģeļa spārnus, lai palīdzētu bērniem ar veselības problēmām! Kopā mēs varam vairāk.

Vairo prieku, nevis robus budžetā

Atceries, ka svētku laiks ir laiks, kad vairot prieku un mīlestību, nevis materiālas vērtības! Lai Tavs svētku noskaņojums ir stiprāks par vēlmi pakļauties patēriņa spiedienam, un atceries, ka labi finanšu lēmumi prasa rūpīgu un pārdomātu plānošanu!

Lai silts un priekpilns svētku gaidīšanas laiks Tavās mājās!

Holm Bank Latvia SIA

Dzelzavas iela 120G, Rīga, LV-1021

Reģistrācijas numurs

54103053771

Patērētāju tiesību aizsardzības centra izsniegta licence

Nr. NK-2016-041

Klientu atbalsts

+371 286 07070info@holmbank.lv

PVN reģistrācijas numurs

LV54103053771

Šī ir patērētāju kreditēšanas pakalpojuma sniedzēja Holm Bank Latvia SIA mājas lapa. Pirms jebkura līguma noslēgšanas lūdzam iepazīsties ar attiecīgā pakalpojuma nosacījumiem un ja nepieciešams, konsultējies ar speciālistu. * Norādām, ka Holm Bank Latvia SIA ir patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzējs, nevis kredītiestāde.
© 2024. Holm Bank Latvia SIA