26.04.2022

Idejas fiziskām aktivitātēm pavasarī

Idejas fiziskām aktivitātēm pavasarī

Pavasarī atmostas ne vien daba, bet arī cilvēks. Izjūtot nepieciešamību pēc gaismas, mēs jūtam vēlmi pēc garas un tumšas ziemas beidzot izlīst ārā svaigā gaisā – gluži kā pirmie pavasara asni. Pavasaris turklāt ir arī laiks, kad gaisa temperatūra kļūst patīkamāka un laikapstākļi sportošanai – labvēlīgāki. Sports var palīdzēt uzlabot asinsspiedienu un sirdsdarbību, stiprināt imūnsistēmu, turklāt tā ir arī iespēja kvalitatīvi pavadīt laiku ar ģimeni un draugiem.

Ar ko sākt? Lai nodrošinātu ķermenim tik ļoti nepieciešamo fizisko slodzi, nebūt nav jātērējas uz trenažieru zāles abonomentiem un dārgu ekipējumu. Piedāvājam tev dažādas idejas sportiskām aktivitātēm, kas neprasa lielus tēriņus.

Dodies dabā

Nav šaubu – viens no demokrātiskākajiem sporta veidiem ir staigāšana. Staigāšana tiek uzskatīta par tādu fizisku aktivitāti, kas ir piemērota jebkuram fiziskās sagatavotības līmenim, turklāt saudzīga pret ceļgaliem un mugurkaulu. Staigāšanai nav jābūt garlaicīgai, tu vari to sākt to darīt pamazām tuvākajos parkos vai pie jūras, ar laiku izmēģinot dažādas pārgājienu takas, kas Latvijā ir pieejamas plašā skaitā. Ielej siltu tēju termosā, uzvelc ērtus apavus un dodies raudzīties, kā atmostas daba!

Min pedāļus un ietaupi degvielu

Ja laikapstākļi ļauj, ir pienācis laiks atklāt riteņbraukšanas sezonu. Izvelc no šķūnīša savu noputējušo divriteni, piepumpē tam riepas un dodies ceļā! Laikā, kad degvielas cenas neiepriecina, ar riteni tu viegli vari nokļūt darbā, uzturēt sevi labā fiziskajā formā un vienlaikus ietaupīt līdzekļus, kas citkārt tiktu atvēlēti vai nu degvielai vai biļetei par sabiedrisko transportu.

Ja sava divriteņa tev tomēr nav, izmanto iespēju to nomāt, lai kopā ar ģimeni vai draugiem lieliski pavadītu laiku nedēļas nogalē. Piemēram, Siguldā tu vari ne vien iznomāt divriteni, bet arī doties pa kādu no īpaši izstrādātiem velobraukšanas maršrutiem. Turpat pieejami arī velosipēdi bērniem, kā arī sēdeklīši, ķiveres un cits nepieciešamais inventārs.

Skriešana

Ja ir sajūta, ka ar staigāšanu vai riteņbraukšanu ir par maz, varbūt ir laiks dot iespēju skriešanai? Ja līdz šim neesi bijis pārāk aktīvs skrējējs, ir svarīgi pirmajās reizēs nepāršaut pāri strīpai. Noteikti apbruņojies ar pacietību un ērtiem apaviem, kas ir paredzēti tieši skriešanai.

Ja esi nolēmis šim sporta veidam pievērsties ilgtermiņā, varbūt ir vērts pakonsultēties ar kādu zinošu profesionāli, kas palīdzēs sastādīt programmu pirmajiem treniņiem un sniegs noderīgus ieteikumus, lai pie pirmajām grūtībām nezustu motivācija turpināt. Viss sākas ar pirmo noskrieto kilometru, tāpēc uzstādi sev mērķi un nepadodies!

Vingro mājās

Pandēmijas laiks ir lieliski parādījis, ka ir lietas, kuras ir iespējams darīt, neizejot no mājas – arī vingrot. Ko darīt, ja nav īsti skaidrības, ar ko sākt? Ļoti daudz labu treniņu atradīsi dažādos YouTube kanālos, kuros tā dēvēto mājtreniņu entuziasti dalās ar patiešām noderīgu saturu, turklāt par to nav jāmaksā.

Viss, kas tev nepieciešams, ir ērts apģērbs un vingrošanas paklājiņš. Ar laiku, pierodot pie slodzes, varēsi sagādāt sev arī citu ekipējumu, piemēram, hanteles un pretesības gumijas. Bez tam šāda veida sporta aprīkojums būs noderīgs tev gadiem ilgi.

Vai dārzkopība arī ir sports?

Ikviens, kurš kaut reizi mūžā ir ravējis vecmāmiņas dobes, ļoti labi zina, ka arī dārzkopība prasa visnotaļ cienījamu fizisko piepūli, turklāt tai piemīt mediatīvs raksturs – ar rokām zemē atslēgties no ikdienas raizēm ir vieglāk par vieglu.

Ja tev nav pašam sava piemājas dārza vai nav vecmāmiņas, kurai pieteikties palīgā, vari apvaicāties draugiem – varbūt kādam no viņiem nepieciešama palīdzīga roka ne vien dārzkopībā, gan arī citos pagalma sakopošanas darbos. Šādi tu izkustēsies pats, paveiksi labu darbu un būsi atpūties pēc ilgām birojā aizvadītajām stundām.

Apņēmība nemaksā neko Sports – tās ir rūpes ne vien par fizisko, bet arī par garīgo veselību, kas mūsdienu pasaulē ir jo īpaši svarīgi. Fiziska aktivitāte ir ilgtermiņa investīcija tavā fiziskajā labsajūtā, tāpēc atrodi to sporta veidu, kas der gan tavam fiziskās sagatavotības līmenim, gan emocionālajai pašsajūtai un kusties! Atceries, ka visa pamatā ir apņēmība, un apņēmība nemaksā neko.

Holm Bank Latvia SIA

Dzelzavas iela 120G, Rīga, LV-1021

Reģistrācijas numurs

54103053771

Patērētāju tiesību aizsardzības centra izsniegta licence

Nr. NK-2016-041

Klientu atbalsts

+371 286 07070info@holmbank.lv

PVN reģistrācijas numurs

LV54103053771

Šī ir patērētāju kreditēšanas pakalpojuma sniedzēja Holm Bank Latvia SIA mājas lapa. Pirms jebkura līguma noslēgšanas lūdzam iepazīsties ar attiecīgā pakalpojuma nosacījumiem un ja nepieciešams, konsultējies ar speciālistu. * Norādām, ka Holm Bank Latvia SIA ir patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzējs, nevis kredītiestāde.
© 2023. Holm Bank Latvia SIA