02.09.2022

Idejas izdevumu samazināšanai rudens sezonā

Idejas izdevumu samazināšanai rudens sezonā

Vasarai aizejot un sākoties vēsākam laikam, neviļus nākas domāt par daudzām lietām, ko sev līdzi nes rudens. Sākas jauns mācību gads, laikapstākļi arvien uzstājīgāk liek domāt par to, ka drīz gaidāma arī apkures sezona. Dienas kļūst īsākas, elektrības patēriņš – lielāks. Bērni atgriežas skolā, nododas dažādu pulciņu apmeklēšanai no skolas brīvajā laikā, turklāt viņi jau atkal paguvuši izaugt no sava apģērba un apaviem. Ko tas viss nozīmē? Tēriņi, tēriņi un vēlreiz tēriņi. Vērojot cenu lēcienu daudzām precēm un pakalpojumiem, pārņem satraukums par to, kā ar to visu tikt galā. Šajā blograkstā esam sagatavojuši dažus ieteikumus, kas, iespējams, noderēs Tev un Tavai ģimenei, lai šo satraukumu mazinātu. 

Jauns mācību gads – lieli izdevumi?

Jauns mācību gads neizbēgami nes sev līdzi virkni dažādu izmaksu – sākot ar apģērbu, beidzot ar skolas piederumiem un interešu izglītībai nepieciešamajiem līdzekļiem. Ko darīt, lai šīm izmaksām neļautu iziet ārpus saprāta robežām? Pērciet mazāk! Pirms doties uz veikalu, lai sagādātu visu bērniem nepieciešamo, rūpīgi apskatieties, kādas lietas jūsu krājumos ir saglabājušās no iepriekšējā gada! Neizmantotas burtnīcas, rakstāmpiederumi vai varbūt labi saglabājusies mugursoma un penālis? Ja šīs lietas tomēr ir nepieciešams sagādāt, apvaicājies draugiem un radiniekiem – varbūt viņiem ir kas tāds, kas nav nepieciešams viņiem pašiem, bet var noderēt jūsu ģimenei? 

Noteikti neaizmirsti apskatīties, kādas pērles ir pieejamas lietotu preču arsenālā! Varbūt ko noderīgu savam skolēnam atradīsi portālā andelemandele.lv? Sociālo tīklu laikmets pavēris nebijušas iespējas jaunu un mazlietotu lietu tirgošanai arī Facebook marktplace sadaļā – izpēti, ko vari atrast arī tur. 

Iepērcies gudri!

Dodoties iepirkties, pieturieties pie iepriekš izveidota saraksta! Svarīgākais šajā visā ir stingri nošķirt vēlmes no vajadzībām, jo ne viss, ko mēs gribam ir tas, kas mums patiešām nepieciešams. Izrunājiet šo ar saviem bērniem – šādā veidā bērni tiks iesaistīti finanšu plānošanas procesā, apgūstot jaunas prasmes, kas viņiem noteikti noderēs nākotnē. 

Šodienas digitālais laikmets un pandēmijas ierobežojumi ir devuši grūdienu e-komercijas attīstībai, tāpēc iepirkšanās internetā ir kļuvusi ērtāka kā jebkad. Iepērcies internetā, salīdzini cenas, atrodi labākos piedāvājumus, izmanto atlaižu kodus! 

Energoefektivitāte tavās mājās

Arvien biežāk sabiedrībā uzvirmo diskusijas par to, ka, atnākot aukstajam laikam, skaitļi ikmēneša elektrības rēķinos varētu kļūt lielāki. Turklāt tumšais un drēgnais laiks neizbēgami darīs savu – skaitītājs griezīsies, taču bez elektrības gluži dzīvot arī nebūs iespējams. 

Kā samazināt elektrības patēriņu mājsaimniecībā? Izmanto tikai ekonomiskās spuldzes! Kvēlspuldzes vai halogēnspuldzes nomaini uz LED spuldzēm! Lai arī LED spuldzes ir dārgākas, tās patērē mazāk elektroenerģijas un tām ir arī ilgāks izmantošanas laiks, tāpēc ilgtermiņā tas noteikti atmaksāsies. Gatavojot tēju vai kafiju, vāri tikai tādu ūdens daudzumu, kas tev ir patiešām nepieciešams! Jo mazāks ūdens daudzums, jo ātrāk tas uzvārās. Regulāri atlaidini jeb atkausē ledusskapja saldētavu! Jo biezāka ledus kārtiņa saldētavā uzkrājusies, jo vairāk enerģijas ledusskapis patērē. Izejot no mājām, atvieno visas elektroierīces no kontaktligzdām! Pat, ja izslēgts televizors ir izslēgts, tas patērē elektroenerģiju. 

Ja dzīvo privātmājā, šis ir īstais laiks padomāt par iespēju investēt saules paneļos vai mājokļa nosiltināšanu, tādējādi samazinot enerģijas patēriņu. Šī ir investīcija, kas noteikti atmaksāsies ilgtermiņā. Visbeidzot – izpēti, kādi elektroenerģijas tarifi ir pieejami tirgū un izvēlies sev izdevīgāko piedāvājumu! 

Ražas laika sniegtās priekšrocības

Kā vēsta kāda latviešu tautasdziesma, rudentiņš ir bagāts vīrs – šī gadalaika atnākšana latviešiem jau izsenis saistās ar ražas laiku. Papildini savus pārtikas krājumus ar dažādiem konservējumiem un marinējumiem! Tomāti želejā, marinēti ķirbji, dažādas mērces, salāti un pat žāvējumi. Iespējas ir daudz un dažādas. 

Ja neesi vēl pabijis mežā, tieši tagad ir īstais laiks nodoties aktīvajai ogošanas un sēņošanas sezonai, kas turklāt ir arī lieliska iespēja izkustēties svaigā gaisā. Paturi prātā, ka ir svarīgi sēņot un ogot tā, lai tas nenodarītu postu dabai. 

Atbildīga finanšu plānošana

Augstāk aprakstītie ieteikumi nav jāuztver kā universāli pielietojami finanšu padomi, bet gan kā idejas, ko izmēģināt. Katra cilvēka un ģimenes personīgie finansiālie apstākļi ir individuāli, tāpēc, saskaroties ar finanšu plānošanas radītiem izaicinājumiem, aicinām sazināties ar finanšu konsultantu, lai izstrādātu finanšu plānu, kas atbildīs jūsu finansiālajam stāvoklim un mērķiem. Visus finanšu lēmumus ir nepieciešams rūpīgi apsvērt. 

Holm Bank Latvia SIA

Dzelzavas iela 120G, Rīga, LV-1021

Reģistrācijas numurs

54103053771

Patērētāju tiesību aizsardzības centra izsniegta licence

Nr. NK-2016-041

Klientu atbalsts

+371 286 07070info@holmbank.lv

PVN reģistrācijas numurs

LV54103053771

Šī ir patērētāju kreditēšanas pakalpojuma sniedzēja Holm Bank Latvia SIA mājas lapa. Pirms jebkura līguma noslēgšanas lūdzam iepazīsties ar attiecīgā pakalpojuma nosacījumiem un ja nepieciešams, konsultējies ar speciālistu. * Norādām, ka Holm Bank Latvia SIA ir patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzējs, nevis kredītiestāde.
© 2024. Holm Bank Latvia SIA