13.10.2022

Iļja Tulits: horeogrāfs, fotogrāfs un Holm vizuālā tēla uzturētājs

Iļja Tulits: horeogrāfs, fotogrāfs un Holm vizuālā tēla uzturētājs

Grafiskais dizainers Iļja Tulits Holm komandā strādā jau otro gadu. Gan pašā uzņēmumā, gan savā kolektīvā viņš augstu vērtē lielisko darba vidi un spēcīgo komandas garu. “Reizēm ir sajūta, ka tas nav vairs tikai darbs, bet gan ģimene. Laiks paskrien nemanot, jo īpaši tad, ja dari to, kas tev patīk kopā ar brīnišķīgiem cilvēkiem,” saka Iļja.

Kad bildes sāk runāt

Uzņēmumā Iļja veic dažādus darbus, kuros viņam nemitīgi jāpielieto radoša pieeja. “Finanšu pakalpojumu reklāma tiek strikti regulēta un pakļauta stingriem likumā noteiktiem ierobežojumiem. Es apzinos, ka manā darbā ir būtiski ar attēla palīdzību nodot vēstījumu, ko nevar izteikt vārdos. Turklāt mans uzdevums ir arī izstrādāt un uzturēt Holm vizuālo identitāti, lai uzņēmums un tā zīmols būtu atpazīstams un izceltos uz kopējā fona,” stāsta Iļja.

Vēl viens Iļjas uzdevums ir būt vidutājam starp vairākiem cilvēkiem, apkopojot viņu idejas un pārvēršot šo sinerģiju labākā risinājuma izstrādē.

“Ikdienā man ir jāsadarbojas ar dažādiem cilvēkiem, kuriem katram ir savs redzējums un lieliskas idejas, tāpēc man jāspēj nonākt pie visai universāliem risinājumiem. Dažreiz es par pamatu izmantoju kādu no ieteiktajām idejām, papildinot to ar savu redzējumu. Citkārt mans uzdevums ir piedāvāt risinājumu, kas balstās tikai un vienīgi uz to, kā to redzu es. Laiku pa laikam gan man nākas izpildīt tieši tādus norādījumus, kādi ir uzdoti, jo tam nereti ir konkrēts iemesls vai nepieciešamība. Pieredze rāda, ka optimālais risinājums tiek atrasts, rūpīgi pārbaudot un testējot vairākus variantus. Šajā procesā iespēja augt ir gan man pašam, gan arī maniem kolēģiem. Tādējādi mēs satuvināmies un ar laiku jau saprotamies no pusvārda,” viņš saka.

Pēc Iļjas teiktā, viņa dvēseli īpaši silda tādi darba uzdevumi, kuros vislabākajā iespējamajā veidā ir jāatrisina kāds sarežģīts “āķis”, tādējādi palīdzot virzīt uzņēmuma intereses. “Ļoti labi atceros jauna vizuālā tēla izstrādi vienai produktu līnijai. Sākumā mans piedāvājums cilvēkiem šķita negaidīts, tādēļ saskaņošanas process ievilkās ilgāk nekā parasti. Mēs toreiz saņēmām idejas apstiprinājumu un risinājumu ieviesām. Tas tiek lietots vēl šodien, un es joprojām no dažādiem cilvēkiem saņemu uzslavas par to, ka, pateicoties vizuālajam risinājumam, produkta būtība tiek atklāta tik pārdomāti un tajā pašā laikā tik vienkārši. Tas man katru reizi atgādina, ka, ja esi par kaut ko pārliecināts, ir vērts tērēt papildu laiku un enerģiju savas vīzijas aizstāvēšanai. Katru reizi, kad runa ir par šīs produktu līnijas veiksmīgajiem pārdošanas rezultātiem, es jūtu, ka esmu pielicis šim savu roku."

Uzņēmums kā pulkstenis

Iļja uztver Holm kā labi koordinētu organizāciju, kurā ikviens darbinieks neatkarīgi no viņa lomas katru dienu strādā tā, lai viss darbotos kā nākas, vai pat labāk. “Manās acīs Holm ir kā pulksteņa mehānisms. Katrs departaments un katrs cilvēks tajā veic noteiktas funkcijas, un mēs visi strādājam, lai mehānisms darbotos kā nākas. Mēs šajā uzņēmumā slīpējam, remontējam, atjaunojam, apstrādājam un ieeļļojam liela mehānisma detaļas, un, pateicoties tam, viss darbojas bez aizķeršanās.”

Vienlaikus Iļja skaidri apzinās Holm unikalitāti un uzņēmuma centienus piedāvāt labākos produktus vai pakalpojumus. “Mēs, Holm, pastāvīgi meklējam kaut ko jaunu, cenšamies piedāvāt privātpersonām vai uzņēmumiem noderīgu produktu vai pakalpojumu. Tā kā atbildīga attieksme mums ir ļoti svarīga, mēs cenšamies izstrādāt tādus pakalpojumus un produktus, kas ļauj īstenot patiesi labus plānus.”

Patīkama darba vide motivē

Runājot par Holm biroju, Iļja neskopojas ar uzslavām. "Mums ir brīnišķīgs birojs, lieliska atrašanās vieta, iespaidīgs skats pa logu un papildus tam arī darbam nepieciešamais aprīkojums, dažādas iespējas veselīga dzīvesveida piekopšanai, kā arī citi bonusi un kopīgas aktivitātes."

Vēl svarīgāks Iļjam ir komandas gars un sinerģija, kā arī kopā pavadītais laiks. “Man ļoti patīk strādāt Holm. Tam ir daudz iemeslu. Pirmkārt, protams, komanda. Es strādāju mārketinga nodaļā, un man šķiet, ka tieši pie mums notiek aizraujošākais: mēs izstrādājam idejas, rīkojam tikšanās, meklējam risinājumus dažādām problēmām. Un, protams, pats vērtīgākais ir laiks, ko mēs pavadām kopā. Mums ar kolēģiem ir tāds kā hobijs – mēs dodamies pie dažādiem ēdinātājiem biroja apkaimē, izmēģinām īpašos pusdienu piedāvājumus vai arī meklējam kādu jaunu interesantu ēdienu pazīstamas kafejnīcas ēdienkartē,” iespaidos dalās Iļja.

Saskaņā ar Iļjas teikto, uzņēmuma izaugsme stimulē arī viņu pašu. “Esmu lepns, ka varu vērot Holm augam. Šķiet, ka uzņēmums attīstās organiski un piedāvā dažādus produktus, pakalpojumus; ir nepieciešami gan jauni, gan arī tirgū jau esoši pakalpojumi. Vēl man patīk, ka mēs nepārtraukti vienkāršojam savus procesus un padarām tos loģiskākus un saprotamākus. Holm darbinieku laiks netiek lieki tērēts. Šeit labi tiek plānots, kā arī skaidri tiek sadalītas lomas un darba pienākumi.”

Fotogrāfijās iemūžinātas atmiņas

Brīvajā laikā Iļja cenšas izzināt pasauli ar vizuālu rīku starpniecību. Viņa aizraušanās ir fotografēšana un filmēšana. “Momentu iemūžināšana foto vai video formātā ir unikāla iespēja saglabāt svarīgus dzīves mirkļus, lai tie neizzūd no mūsu atmiņas. Skatoties uz iemūžinātajiem kadriem, bieži atmiņā uzjundī sajūtas un domas, kas pārņēma konkrētajā brīdī, ”stāsta Iļja.

Lai uzturētu mundrumu, Iļjam ir svarīgi rūpēties arī par savu ķermeni. “Es daudz braucu ar riteni, tas ir mans galvenais pārvietošanās līdzeklis pilsētā. Un ne tikai pilsētā. Es ticu, ka velosipēdi ir nākotne. Cilvēki arvien biežāk cenšas piekopt veselīgu dzīvesveidu, un riteņbraukšana tam lieliski piestāv. Bērnībā es nodarbojos ar sporta dejām, un mans ķermenis joprojām atceras deju kustības. Savulaik es studēju Tallinas Universitātē un absolvēju to ar horeogrāfa specialitāti. Studijas un prakse šajā jomā ļāva man saprast, ka ķermenis ir instruments, par kuru ir jārūpējas. Manā dzīvē deja kalpo kā ķermeņa un dvēseles terapija.” Kad Iļju pārņem stress, viņš pārtrauc jebkādu radošo darbību un mēģina atpūsties kādas labas grāmatas vai Netflix pavadībā. "Dažreiz  ir nepieciešams vienkārši būt," viņš saka.

Holm Bank Latvia SIA

Dzelzavas iela 120G, Rīga, LV-1021

Reģistrācijas numurs

54103053771

Patērētāju tiesību aizsardzības centra izsniegta licence

Nr. NK-2016-041

Klientu atbalsts

+371 286 07070info@holmbank.lv

PVN reģistrācijas numurs

LV54103053771

Šī ir patērētāju kreditēšanas pakalpojuma sniedzēja Holm Bank Latvia SIA mājas lapa. Pirms jebkura līguma noslēgšanas lūdzam iepazīsties ar attiecīgā pakalpojuma nosacījumiem un ja nepieciešams, konsultējies ar speciālistu. * Norādām, ka Holm Bank Latvia SIA ir patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzējs, nevis kredītiestāde.
© 2024. Holm Bank Latvia SIA