16.08.2023

Rolands Bērziņš: Aizraujoša karjera – daudz vairāk nekā tikai amata nosaukums

Rolands Bērziņš: Aizraujoša karjera – daudz vairāk nekā tikai amata nosaukums

Holm Bank Latvia Pārdošanas daļas vadītājs Rolands Bērziņš uzsver, ka amata nosaukums neatspoguļo konkrētā darba patieso būtību. Mana loma Holm Bank ir neiedomājami daudzveidīga, darbs ir aizraujošs, turklāt tam piemīt straujš temps, tādējādi pats darbs arī kalpo par galveno motivāciju. Kad rezultāti sasniedz vai pat pārsniedz sākotnējās gaidas, mana motivācija strauji pieaug,” viņš entuziastiski skaidro. “Tomēr viens no lielākajiem izaicinājumiem ir nepieciešamība ātri pārslēgt uzmanību no vienas tēmas uz citu – reizēm tas notiek vien dažu minūšu laikā,” atzīmē Rolands. Viņš ir pārliecināts, ka šim darbam piemītošā dinamika ir tieši tas, kas kalpo par pamatu viņa lielajai aizrautībai un interesei. “Tomēr vislielākais gandarījums no darba Holm Bank ir jaunu ideju īstenošana. Ikviens tiek mudināts dalīties ar savu redzējumu, kā arī rosināt jaunas pieejas. Tas rada stabilu pamatu tam, lai varētu rasties izcili plāni.”

Cieša saikne ar Tallinu

Rolands kompānijai pievienojās 2015. gadā, kad tā Latvijas tirgū vēl bija pazīstama kā Best Līzings. Ceļā no Rīgas uz Stokholmu viņš Tallinā iemīlējās savā topošajā sievā. Rezultātā viņš pārcēlās uz Igauniju. “Kad lietas nostājas savās vietās, viss plūst bez piepūles – gluži kā upe,” smaida Rolands. Kā profesionālim tas viņam pavēra neticamu iespēju strādāt kaimiņvalstī, turklāt darot to dzimtajā latviešu valodā. Šobrīd viņš apkalpo Latvijas tirgu no Holm Bank galvenā biroja Igaunijā, cieši sadarbojoties ar kolēģiem no Latvijas un Igaunijas. Viņš augstu vērtē šīs starpvalstu sadarbības potenciālu un auglīgos rezultātus. “Tas dod lielisku iespēju notestēt idejas vienā tirgū un pēc tam tās īstenot jau divos. Lai gan tirgi var savstarpēji atšķirties, gūstot ieskatu produktu attīstībā vienā valstī, attiecīgos pakalpojumus pēc tam ir vieglāk pielāgot citam tirgum,” Rolands skaidro.

Astoņos gados, ko Rolands ir aizvadījis Holm Bank, viņš pats uz savas ādas ir pārliecinājies par komandas darba nozīmīgumu. “Bez komandas tu neesi nekas, savukārt ar zinošu, profesionālu un entuziasma pilnu komandu tu vari sasniegt lieliskus rezultātus,” viņš pazemīgi atzīst.

Iesakņojušies atbildīgas kreditēšanas principi

“Igaunijā Holm Bank darbojas kā kredītiestāde, savukārt Latvijā – kā kreditēšanas pakalpojumu sniedzējs,” Rolands iezīmē niansētās juridiskās atšķirības. “Uzskatu, ka esam viens no atbildīgākajiem nebanku kredītdevējiem Latvijā," viņš turpina. “Viens no iemesliem ir tāds, ka mūsu mātes uzņēmums Holm Bank Igaunijā ir banka. Līdz ar to uz mums, protams, attiecas stingrie noteikumi, kas regulē banku darbību arī Latvijā. Atbildīga kreditēšana ir mūsu galvenā prioritāte. Esam izstrādājuši procesus, kas ļauj veikt rūpīgu klienta kredītspējas izvērtējumu, tādējādi nodrošinot, ka kredīti tiek izsniegti tikai tām personām, kuras, visticamāk, bez problēmām spēs tikt galā ar aizdevuma atmaksu. Mēs arī sniedzam saviem klientiem dažādas zināšanas par finanšu procesiem, tādējādi dodot viņiem iespēju pieņemt pārdomātus lēmumus. Izglītojošas finanšu informācijas pieejamība ļauj klientiem izdarīt atbildīgas izvēles," skaidro Rolands. “Mēs nevaram finansēt visas ieceres un plānus. Ja paredzam grūtības ar atmaksu, mēs aizdevuma pieteikumu noraidām. Šādos gadījumos, ja pieteikuma iesniedzējs vēlas rast skaidrojumu, mēs veltām laiku, lai izskaidrotu pieņemtā lēmuma iemeslus. Ir cilvēki, kas pie mums atgriezušies vēlāk, kad viņu finansiālā situācija jau ir uzlabojusies, izsakot pateicību par mūsu agrāk pieņemtajiem lēmumiem un skaidrojumiem,” ar lepnumu paziņo Rolands.

Attīstības projektu virzīšana

“Manuprāt, Holm Bank personalizētā pieeja klientiem ir gan godīga, gan tālredzīga. Mēs uzklausām savus klientus, lai izprastu viņu vajadzības, savukārt mums tas kalpo kā lielisks pamats attīstības un izaugsmes projektu atlasei. Šāda pieeja ir ļāvusi paplašināt mūsu portfolio tādos virzienos, kuri mūsu klientiem izrādījušies vērtīgi,” ar lepnumu pauž Rolands. “Tas ir bijis ievērības cienīgs ceļš no pirms aptuveni 20 gadiem dibināta uzņēmuma Best Līzings, kas piedāvāja nomaksas pakalpojumus veikalos, līdz Holm Bank Latvia, kas tagad piedāvā plašu kredītproduktu klāstu gan privātajiem, gan biznesa klientiem. Es esmu ne tikai bijis klāt, bet arī aktīvi piedalījies dažādu produktu izveidošanā. Man īpaši tuvi ir ar mājokli saistītie kredītu produkti. Neatkarīgi no tā, vai tas ir paredzēts mājokļa iegādei, remontam vai zaļajiem aizdevumiem energoefektivitātes uzlabošanai, šie produkti palīdz mūsu klientiem iegūt kaut ko vērtīgu, ietaupīt naudu nākotnei, vienlaikus dodot ieguldījumu arī vides saglabāšanā,” atsevišķu aizdevumu produktu ilgtspējas aspektus skaidro Rolands.

Nav laika uztraukumiem

“Stress nav tā vērts, lai tam tērētu savu laiku un uzmanību. Kad esi īstajā vietā, prasmīgi un ar prieku veic savu darbu, nav par ko stresot. Tāda ir mana recepte stresa pārvarēšanai,” saka Rolands. “Un, protams, vakarā pabeidzot darbu, tur arī to atstāj! Nedomā vairs par lietām, kas saistītas ar darbu! Man personīgi patīk būvēt skaļruņus un montēt dažādas skaņas sistēmas un pastiprinātājus. Man patīk darboties ar dažādiem vadiem un tehniskām detaļām šajā jomā. Tāpat prieku man sagādā vecu automašīnu ķimerēšana. Tajās vienmēr atrodas kaut kas, ko salabot vai uzlabot,” aizrautību ar saviem hobijiem demonstrē Rolands.

Holm Bank Latvia SIA

Dzelzavas iela 120G, Rīga, LV-1021

Reģistrācijas numurs

54103053771

Patērētāju tiesību aizsardzības centra izsniegta licence

Nr. NK-2016-041

Klientu atbalsts

+371 286 07070info@holmbank.lv

PVN reģistrācijas numurs

LV54103053771

Šī ir patērētāju kreditēšanas pakalpojuma sniedzēja Holm Bank Latvia SIA mājas lapa. Pirms jebkura līguma noslēgšanas lūdzam iepazīsties ar attiecīgā pakalpojuma nosacījumiem un ja nepieciešams, konsultējies ar speciālistu. * Norādām, ka Holm Bank Latvia SIA ir patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzējs, nevis kredītiestāde.
© 2024. Holm Bank Latvia SIA