16.09.2022

Sergejs Raščevskis: motivācija redzēt un sajust savu ieguldījumu uzņēmuma izaugsmē

Sergejs Raščevskis: motivācija redzēt un sajust savu ieguldījumu uzņēmuma izaugsmē

Uzņēmumu kreditēšanas speciālists Latvijas tirgū Sergejs Raščevskis pievienojās Holm pirms gada. Pirmais gads viņam nesis gan attīstības iespējas, gan arī gandarījumu par labiem rezultātiem, kas gūti strādājot saliedētā komandā.

Izaugsmei labvēlīgs gads sirdij tuvā amatā

“Esmu strādājis dažādos banku sektora uzņēmumos, un man vienmēr bijis tuvs tieši darbs ar biznesa klientiem.  Manā izpratnē darbs tajās uzņēmējdarbības jomās, kur ir liels apgrozījums, nozīmē arī lielu atbildību, kur turklāt lielu lomu spēlē tieši pieredze,” saka Sergejs.

Neskatoties uz to, ka Sergejam šī joma bija labi pazīstama, darbs Holm viņam sagādājis arī gana daudz izaicinājumu. “Esmu izstrādājis virkni procedūru juridisko personu finansēšanai. Man personīgi tas bija interesants un izziņas pilns process, jo līdz šim es nebiju veidojis šādām procedūrām visus nosacījumus no nulles. Esmu atbildīgs par visu darbību ķēdi, katra soļa plānošanu un modelēšanu, kā arī tā saskaņošanu ar atbildīgajiem speciālistiem no citām nodaļām. Tas vienlaikus prasa gan labas profesionālās zināšanas, gan arī plānošanas, organizēšanas un komunikācijas prasmes.”

Izaicinājumi, kas veicina uzņēmuma attīstību, motivē Sergeju. “Kā darbinieks es jūtos iedvesmots, ja jūtu un redzu savu ieguldījumu mūsu uzņēmuma izaugsmē. Man sagādā prieku iespēja veidot attiecības gan ar esošajiem, gan ar potenciālajiem klientiem. Esmu gandarīts, ka cilvēki mani atceras, kad uzņēmuma pārstāvis, ar kuru runāju, iespējams, pirms sešiem mēnešiem, pats sazinās ar mani un izsaka interesi par biznesa paplašināšanas finansēšanas iespējām,” stāsta Sergejs.


Sinerģija, kas valda starp vadību un darbiniekiem, iedvesmo

Sergejs atklāj, ka līdz šim galvenokārt strādājis lielos uzņēmumos. Par mazo uzņēmumu priekšrocību viņš uzskata lielāku elastību un spēcīgu komandas saliedētību.
“Atnākot uz Holm, es sagaidīju īsāku lēmumu pieņemšanas ķēdi un lielāku elastību, un man nav nācies vilties. Es esmu kļuvis par daļu no komandas, kas padara Holm par patiesi spēcīgu un cienījamu uzņēmumu. Tā kā juridisko personu finansēšana kā pakalpojums Latvijā tika ieviests tikai šogad, mums vēl ir daudz darāmā, lai pilnībā noslīpētu šo segmentu. Mūsu nodaļa paplašinās un attīstības potenciāls ir liels. Sniedzot pakalpojumus, mēs varam būt gana elastīgi. Piemēram, mēs pārskatījām tādu uzņēmumu biznesa plānus, kuru darbības rezultāti pagājušajā gadā nebija pārāk spīdoši – protams, daudzus ietekmēja COVID pandēmija. Tomēr mēs pieturamies pie pārliecības, ka nevajadzētu koncentrēties uz pagājušā gada skaitļiem, ja esošais plāns ir labs un potenciāls ir vērā ņemams. Mums ir jāspēj skatīties uz šiem biznesa plāniem caur analītisku prizmu, redzot visu kopainu.”

Sergejs augstu vērtē vieglu komunikāciju vadības un darbinieku starpā. “Man šķiet, ka Holm pastāvošā hierarhija ir horizontāla. Ja rodas vēlme vai nepieciešamība, ikviens darbinieks var uzrunāt vadību – viņa viedoklis tiks uzklausīts, novērtēts un ņemts vērā. Sinerģija starp darbiniekiem un uzņēmuma vadību ir vērtība pati par sevi,” viņš saka.

Strādājot Holm, viņš novērtē arī starptautiska līmeņa pieredzi un sadarbību, kas sniedz lieliskas iespējas gan uzņēmumam, gan Sergejam kā uzņēmuma darbiniekam. “Atrašanās dažādās valstīs mums nesagādā problēmas, jo mēs sazināmies internetā. Tajā pašā laikā dažreiz ir arī labi satikties klātienē.”

Pastaigas kā meditācija

Darbā Sergejam patīk veikt atbildīgus uzdevumus, taču brīvajā laikā viņš dod priekšroku garām pastaigām. “Es dodos garās pastaigās, kurās ļaujos dažādām domām. Tā ir kā meditācija, kuras laikā pārdomāju dažādas lietas un, atgriežoties mājās, gūstu atbildes uz visiem tiem jautājumiem, kas mana prāta biezokņos vajājušas mani visas dienas garumā.”

Atelpu viņš gūst, kopā ar sievu apmeklējot kultūras pasākumus. Sergejam patīk arī lasīt; ar laiku daiļliteratūras saraksts kļuvis īsāks, savukārt zinātnisko rakstu skaits par ekonomikas tēmām – arvien garāks. "Tas liecina par to, ka es daru darbu, kas man patiešām patīk," viņš piebilst.

Holm Bank Latvia SIA

Dzelzavas iela 120G, Rīga, LV-1021

Reģistrācijas numurs

54103053771

Patērētāju tiesību aizsardzības centra izsniegta licence

Nr. NK-2016-041

Klientu atbalsts

+371 286 07070info@holmbank.lv

PVN reģistrācijas numurs

LV54103053771

Šī ir patērētāju kreditēšanas pakalpojuma sniedzēja Holm Bank Latvia SIA mājas lapa. Pirms jebkura līguma noslēgšanas lūdzam iepazīsties ar attiecīgā pakalpojuma nosacījumiem un ja nepieciešams, konsultējies ar speciālistu. * Norādām, ka Holm Bank Latvia SIA ir patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzējs, nevis kredītiestāde.
© 2023. Holm Bank Latvia SIA