25.10.2023

Budžetam draudzīga ceļojuma plānošana

Budžetam draudzīga ceļojuma plānošana

Klāt ir rudens, vasara mūs turpina sildīt vairs tikai mūsu atmiņās, tāpēc nav nekāds brīnums, ka arvien biežāk sanāk aizsapņoties par došanos uz siltākiem platuma grādiem, lai vasaru mazliet tomēr pagarinātu. Vai arī tev ir ienākusi prātā šāda doma? Mēs zinām, ka ceļošana nav lēts prieks, taču zinām, ka izplānot ceļojumu ir iespējams arī maciņam draudzīgā veidā. Kā? Esam sagatavojuši tev dažus ieteikumus.

Sāc krāt jau laicīgi

Mēs esam rūdīti plānošanas eksperti, tāpēc ticam, ka pilnīgi visi sapņi un ieceres sākas no rūpīgi pārdomātiem plāniem – tas attiecas arī uz ceļošanu. Ideālajā scenārijā nauda ceļošanai būtu jāsāk atlikt jau laicīgi, tam atvēlot atsevišķu uzkrājumu kontu, lai nebūtu kārdinājuma no tā laiku pa laikam aizņemties citu tēriņu nosegšanai. Visvieglāk šo plānu ir realizēt, iestatot automātisko ikmēneša maksājumu, kas nozīmē, ka katru mēnesi noteiktā datumā tavā ceļojumu fondā ieripos noteikta naudas summa. Uzstādi sev mērķi un ej uz to!

Izveido ceļojuma budžetu

Uz kurieni tu vēlies ceļot? Un kad? Vai tu jau zini, cik daudz naudas tev būs nepieciešams transporta, dzīvošanas un ēšanas izdevumiem? Varbūt tu plāno ceļot ar kādu kopā, kas dotu iespēju vismaz daļu no izmaksām dalīt uz diviem vai vairāk cilvēkiem?

Visas šīs pozīcijas iekļauj ceļojuma budžetā, kā arī rūpīgi pārdomā, kas ir tās lietas, uz kurām esi gatavs ietaupīt. Savlaicīga ceļojuma budžeta plānošana tev palīdzēs izvairīties no nevajadzīgiem izdevumiem, tāpēc šo soli iesakām neizlaist!

Kritiski izvērtē savus pašreizējos ikmēneša tēriņus

Kad tu pēdējo reizi godīgi apskatījies uz sava bankas konta izdrukām un izvērtēji tur redzamos tēriņus? Katru mēnesi fiksējot visas naudas izdevumu pozīcijas, tu varēsi kritiski paraudzīties uz savu finansiālo stāvokli un sapratīsi, kas ir tās lietas, uz kurām ir iespējams ietaupīt.

Varbūt ir vērts turpmāk vairāk gatavot sev maltītes mājās? Vai esi caurskatījis dažādus straumēšanas servisus, kurus esi abonējis? Varbūt ir vērts no dažiem atteikties? Par idejām un ieteikumiem, kā ietaupīt naudu, esam rakstījuši jau iepriekš. Liec lietā šos ieteikumus un ietaupīto naudu varēsi novirzīt savam ceļojumu fondam.

Meklē īpašos piedāvājumus un ceļo nesezonā

Laiku pa laikam caurskati, vai nav pieejams kāds labs pēdējā brīža ceļojuma piedāvājums, kā arī rūpīgi salīdzini dažādu aviosabiedrību piedāvātās lidojumu cenas! Šim nolūkam, lai atrastu izdevīgākās lidojumu cenas, iesakām izmantot tam īpaši izstrādātas cenu salīdzināšanas platformas.

Noteikti apsvēršanas vērta ir ceļošana nesezonā. Tas ir laiks, kad tūrisms ir mazāk aktīvs, tāpēc naktsmāju cenas daudzviet Eiropā un arī citur pasaulē var būt lētākas. Bez tam nesezona ir laiks, kad populāros galamērķos var sastapties ar mazāk tūristiem, tādējādi gūstot mierīgāku un klusāku ceļošanas pieredzi.

Sargā sevi no negadījumiem

Dodoties ārpus valsts, neatkarīgi no tā, vai tas ir darba vai atpūtas brauciens, noteikti parūpējies par ceļojuma apdrošināšanu! Ar apdrošināšanas palīdzību tu pasargāsi sevi no neplānotiem izdevumiem, kas varētu rasties situācijā, ja tiek atcelts tavs lidojums vai arī ir gadījies to nokavēt. Tāpat apdrošināšana nodrošinās kompensāciju par tiem izdevumiem, kas varētu rasties gadījumā, ja cietusi tava veselība, nozaudēta bagāža un tamlīdzīgi. Pirms polises iegādes neaizmirsti rūpīgi iepazīties ar konkrētā apdrošinātāja nosacījumiem un piedāvāto segumu!

Seko līdzi izdevumiem arī ceļojuma laikā

Arī ceļojuma laikā seko līdzi saviem tēriņiem, kā arī rūpīgi pieturies pie sava ceļojuma budžeta, lai nepārtērētu tam atvēlētos līdzekļus. Šim nolūkam iesakām izmantot dažādas budžeta aplikācijas vai arī jebkuru citu rīku, kuru esi radis lietot savu izdevumu fiksēšanai.

Ar labiem plāniem rītdienai

Atceries, ka finanšu plānošana nebūt nenozīmē, ka ceļošanai jākļūst par mazāk priecīgu notikumu. Rūpīgas plānošanas mērķis ir palīdzēt tev piepildīt tavus sapņus, izvairoties no pārtērēšanās, kā arī vienlaikus trenēt savus finanšu pratības muskuļus.

Mēs Holm esam par labiem plāniem!

Holm Bank Latvia SIA

Dzelzavas iela 120G, Rīga, LV-1021

Reģistrācijas numurs

54103053771

Patērētāju tiesību aizsardzības centra izsniegta licence

Nr. NK-2016-041

Klientu atbalsts

+371 286 07070info@holmbank.lv

PVN reģistrācijas numurs

LV54103053771

Šī ir patērētāju kreditēšanas pakalpojuma sniedzēja Holm Bank Latvia SIA mājas lapa. Pirms jebkura līguma noslēgšanas lūdzam iepazīsties ar attiecīgā pakalpojuma nosacījumiem un ja nepieciešams, konsultējies ar speciālistu. * Norādām, ka Holm Bank Latvia SIA ir patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzējs, nevis kredītiestāde.
© 2024. Holm Bank Latvia SIA